}

Diakonie Rolnička

000594224_hscogxsxyxkxarmkeuod

"Jsme různí, ale patříme k sobě. Každý člověk je jedinečný a zasluhuje respekt."

Tak zní začátek poslání Diakonie ČCE – středisko Rolnička, které bylo založeno v roce 1994 jako denní centrum pro 12 dětí s mentálním a kombinovaným postižením ze Soběslavi a jejího blízkého okolí. Jak tyto děti rostly, rostla i jejich potřeba nových služeb a rostla tedy i Rolnička. V současnosti poskytuje Rolnička převáženě sociální služby více jak 100 dětem i dospělým, a to nejen v Soběslavi, ale i v Táboře.

Kromě toho Rolnička také dává práci lidem s postižením. Ve své chráněné dílně zaměstnává 16 mužů a žen s mentálním a kombinovaným postižením. Ti se podílejí na výrobě věcí, které Vám zde nabízíme.

Podívejte se na jejich nádherné video o tom, jak tam lidé pracují. Miluju tahle videa, kde je vidět, jak někdo pracuje konkrétně na mém hrnečku. (Nebo na tom, co si koupil někdo po mně nebo přede mnou. :-) )

Vámi objednané hrnečky, magnetky, tašky a další předměty jsou vyráběny ručně. Proto prosím přijměte jako fakt, že se mohou v detailech odlišovat, borůvky mohou být trošku jinak namalované. Nebo je uvnitř hrnečku malá tečka, vada v glazuře. To se prostě občas stane.

Na produkty z charitativních a "dobromyšlenkových" projektů neposkytuji žádnou slevu, protože dostáváte stejnou cenu zboží jako na jejich Fleru. Navyšuji jen o rozpočítanou dopravu. Je to tedy i z mé strany vzdání se odměny. Chci, aby se výrobky Diakonie dostaly ke všem z vás.

4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem